Nafi Thiam verbaast de wereld met recordsprong in het hoogspringen

Sander De Graeve
Sander De Graeve
| 0 reacties
Nafi Thiam verbaast de wereld met recordsprong in het hoogspringen
Foto: © photonews

Nafi Thiam is uitstekend bezig in de zevenkamp. Na een goeie prestatie en een persoonlijk record op de horden, tekende ze zelfs voor de beste prestatie ooit in het hoogspringen op de zevenkamp.

Met het hoogspringen op de zevenkamp werde de ochtendsessie in het Olympisch stadion afgesloten. Wie daarvoor bleef zitten kreeg waar voor z'n geld. Het werd een beklijvende strijd tussen onze Nafi Thiam en de Britse Katarina Johnson-Thompson.

Wereldrecord

hiam had drie pogingen nodig om over 1,95m te geraken, maar ging dan in één keer over 1,98m. Het was een centimeter hoger dan haar persoonlijk record en meteen goed voor een nieuw wereldrecord in het zevenkamp.

Ze moest dat record wel delen met Johnson-Thompson die ook over 1m98 ging. Ze moedigden elkaar ook aan tijdens de competitie en bekleden de eerste twee plaatsen in de tussenstand. De Britse staat eerste, Thiam tweede.

Vandaag staan nog het kogelstoten en de 200m op het programma. Het kogelstoten is één van de beste onderdelen van onze landgenote, maar Thiam sukkelt nog steeds wat met een schouderblessure.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Meer nieuws

Meer nieuws